Classic Blue - Kolor Roku 2020

Classic Blue - Kolor Roku 2020

Kolor roku 2020

Po roku panowania cukierkowego Living Coral, przyszła pora na elegancję i klasykę. Otóż kolorem roku 2020 został Classic Blue. To kolor stonowany, spokojny, wymagający starannego dobrania dodatków. Według opinii instytutu Pantone, to właśnie ten kolor będzie determinował tegoroczne kolekcje zarówno wnętrzarskie jak i modowe. 

Pytanie jak ugryźć ten kolor, aby wyszło ładnie i ze smakiem, a nie przytłaczająco i ponuro. Przeczytajcie nasze porady, a z pewnością Classic Blue nie będzie miał przed Wami tajemnic. 

Po pierwsze klasycznie - kolor niebieski świetnie współgra z bielą. To zestawienie sprawdzi się zarówno we wnętrzach glamour jak i nowoczesnych. W nadmorskich klimatach taka kompozycja zainicjuje styl marynistyczny, który przypomina nam o lecie i morskiej bryzie. 

Salon niebieski

Podobnym ale innym w odbiorze będzie połączenie koloru niebieskiego z szarym. To spokojniejsze ale równie piękne zestawienie dla wielbicieli modnych od lat kolorów szarości. Szary to kolor bardziej praktyczny w użytkowaniu niż biel dlatego z pewnością znajdzie wielu swoich zwolenników. 

Niebieski z szarością

Zdecydowanie odważniejszym połączeniem jest zestawienie niebieskiego z ciepłym brązem i drewnianymi dodatkami. To zestawienie kolorystyczne często jest wykorzystywane w klasycznych oraz kolonialnych wnętrzach. Jest przytulne mimo chłodu koloru niebieskiego ale dla niektórych może być zbyt przytłaczające. Rozwiązaniem może być stworzenie bazy w jasnych kolorach, która zostanie upiększona drewnianymi dekoracjami, które znajdziecie w zakładce RĘKODZIEŁO oraz niebieskimi poduszkami, które także znajdziecie w CasaBella. TU znajdziecie nawet gotowe zestawy poduszek, które wystarczy pięknie ułożyć na kanapie i stylizacja gotowa. 

Dla tych, którym ciężko się rozstać z kolorem roku 2019 Living Coral mamy dobrą wiadomość. Te dwa kolory świetnie ze sobą współgrają. Możemy w dowolny sposób dawkować każdy z nich i w ten sposób czarować coraz to nowe wnętrza. Tylko spójrzcie. Ilośc kolorów powoduje, że charakter pomieszczenia zmienia się całkowicie. 

sypialnia niebiesko rożowa

niebieski z różowym

salon niebiesko różowy

Ostatnie z naszych zestawień i z pewnością ulubione, to połączenie chłodu niebieskości z ciepłem złota. To najbardziej eleganckie i wyrafinowane połączenie kolorystyczne. To elegancja, bo przecież od dawna niebieski to kolor królewski, oraz przepych złota, stworzą wnętrze godne królowej. Nie przesadźcie tylko z dodatkami, żeby zamiast stylowego salonu nie powstał kiczowaty pseudo pałac. 

salone niebiesko złoty

salon niebiesko złoty

To kilka z naszych propozycji, które pozwolą Wam być trendy w nadchodzącym roku. Jeśli nie planujecie generalnego remontu, to proponujemy zajrzeć do sklepu, gdzie znajdziecie mnóstwo modnych dodatków, które odmienią Wasze dotychczasowe wnętrza. Niebieska poduszkawazon czy donica niewielkim kosztem zdołają sprawić, że Wasz dom nabierze innego charakteru.

All comments