STYL INDUSTRIALNY

Styl industrialny

Styl industrialny, zwany też loftowym, narodził się w Stanach Zjednoczonych w połowie XX wieku, kiedy to wzrost cen ziemi w centrach miast, doprowadził do przeniesienia się produkcji na obrzeża. Opuszczone budynki fabryk i hal przemysłowych zaczęto adaptować na mieszkania. Były to tanie miejsca, wyposażone tylko w podstawowe udogodnienia, bez ścianek działowych i sufitu. Komfortem, za który trzeba było dopłacić, była kuchnia i łazienka. Miejsca te w szczególności upodobali sobie artyści oraz miłośnicy niekonwencjonalnych rozwiązań. 

W stylu industrialnym wszystko jest dawkowane w sposób minimalistyczny. Mieszkania są przestronne, wysokie i bez sufitu za to z widocznymi elementami konstrukcyjnymi, rurami, a często samym dachem. 

Aby podkreślić przestronność wnętrz, najczęściej stosowanymi kolorami w tym stylu są: odcienie szarości, biel, czerń, granat oraz brąz. Jeśli w Twoim mieszkani są pozostałości starej ceglanej ściany, to w żadnym wypadku jej nie zakrywaj. Stara cegła, surowy beton to elementy jak najbardziej pożądane w każdym lofcie. Jeśli takich nie posiadasz, to możesz wykorzystać tapety o zbliżonej fakturze. 

Dla kogo jest styl industrialny?

Na pewno dla osób odważnych, nie bojących się surowych i często zimnych wnętrz, ale jeśli boisz się iść w 100% w tego typu wnętrza, to z powodzeniem możesz wykorzystać wiele loftowych elementów dekoracyjnych jak proste minimalistyczne meble, metalowe lampy czy miedziane świeczniki, które świetnie sprawdzą się także w innych stylach dekoracyjnych. 

Styl industrialny uwielbia metal, który jest zarówno dodatkiem konstrukcyjnym np. w stołach jak i stanowi 100% składnik mebli: szafekstolików dodatków.

STYL INDUSTRIALNY W tej kategorii nie ma produktów.